Hakkımda

Adım İnci; 1980 yılının Bağbozumu zamanı dünyaya gelmişim. Çok gezer, çok tadar, anında tarifler, hiç üşenmez yaparım. Yogayı, keşifler yapmayı, fotoğraf çekmeyi, uzun uzun yürümeyi, şekersiz – sütsüz kahveyi,turşu kurup reçel yapmayı, zeytinyağına ekmek banmayı, en çok da lakerdayı severim.

Sinema-TV(istanbul Bilgi Üniversitesi) üzeri Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Johnson & Wales University-ABD) okumuş bir mutfak çocuğu, kendi çapında yazar, iptidai romantik biriyim. Gönülden Slow Food üyesi bir doğa aşığıyım.

Unutmadan Mastori; eski İstanbul meyhanelerinde içki-meze akışını yöneten kişi demek.

Ciddi Versiyon:

1980 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nden mezun olup, bir müddet reklam ve sinema filmleri çeken prodüksiyon şirketlerinde çalıştım. Daha sonra çocukluk hayalim ve en büyük tutkum olan Gastronomi ile profesyonel olarak ilgilenmek üzere ilk adımı attım. Dünyanın prestijli Gastronomi ve Mutfak Sanatları Okullarından; Johnson&Wales Üniversitesi’nde okudum. Gastronomi Eğitimi ile birlikte Şarap alanında uzmanlaştım. Okuduğum dönem ve sonrasında, yurt içi ve yurtdışında birçok restoran & otel mutfaklarında çeşitli pozisyonlarda çalıştım. Mesleğimin 12. senesinde olup çalıştığım yerler arasında; Kuruçeşme Les Ottomans Oteli, Mimolet Restaurant, Mania Gurme, Selendi Şarapları, Paşaeli Şarapları, Günaydın Steak House ( Danışman Şef) gibi şirketler yer almaktadır. Uzun yıllar İstanbul ve Antalya başta olmak üzere, 5 yıldızlı otel ve restoran personeline Yiyecek-İçecek eğitimleri verdim. Riedel, Chateau Musar, Penfold’s, Beringer gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye Elçiliğini yaptım.

Eylül 2013’den beri kendi blogum olan SonMastori.com u yönetip, özel davetlere catering hizmeti vermekteyim.Ayrıca her ay çeşitli dergilerde yemek ve yemek kültürü üzerine yazılar yazmakta, fotoğraf çekimleri yapmakta, yurt içi ve yurt dışında saygın tur şirketleri ile ortak Gastronomi Turları düzenlemekteyim.

İnci Özay Hatipoğlu / Son Mastori

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s