Deniz Mahsulleri, Keşifler
Yorum Yapın

100 Yıllık Restoranlar Yolcusu Kalmasın!

SAMSUNG CSC

Büyük gün geldi çattı!  Duymayan kaldı mı bilmiyorum ama, benim rehberliğimde, ETS Tur güvencesi ile düzenlediğimiz, gurme turlar kapsamında Madrid 100 yıllık restoranlar turumuz için, yarın yollara düşüyoruz. Sabahın ilk ışıklarında havalanacak uçağımız ile öğlen saatlerinde Madrid’e inmiş olacağız. Asırlık lezzetlerin peşine düştüğümüz turumuzda ayağımızın tozu, midelerimizin gurultusu ile ilk durağımız; 1827 yılından bu zamana hizmet veren Taberna Casa Alberto olacak. Tavernadan içeri girer girmez, yolculuk yorgunluğunu uçup gidicek… Menünün yıldızı hiç şüphesiz ki ağır pişmiş boğa kuyruğu olacak. Boğa kuyruğunu ilk kez tattığım anı hatırlayınca, daha önceden denememiş misafirlerin yüz ifadesini görmek için sabırsızlanıyorum doğrusu.

Akşam yemeğimiz 1839 yılından beri kralları ve kraliçeleri ağırlayan Lhardy olacak. Gümüş çatal bıçaklar, beyaz masa örtüsü, mum ışığı, açıldığından beri değişmeyen atmosferi, smokinleri üzerinde dans edercesine zarif yemek servisi yapan çalışanları ile ‘’Işınla beni Scotty’’ 1800’lü yıllara!

SAMSUNG CSC

Sonraki günler; Madrid usulü Cocido’dan tutun da başka yerde bulamayacağınız lezzette bir işkembe yemeği olan Callos’a, değil Madrid’in, İspanya’nın en iyi omletini yemeğe gidiceğiz. Süt kızartması, tarçınlı ekmek tatlısı, sürpriz sufle gibi tatlıları da yalnız bırakmayacağız elbette.

Bu kadar değil elbet, dahası çok… Gerisi şimdilik sürpriz olsun, sonrasında gezip gördüğümüzü de, yiyip içtiğimizi de gün be gün anlatmak sözüm olsun!

Not 1: Madrid 100 yıllık Restoranlar Turunda gün be gün neler oluyor takip etmek isterseniz; LetsGoDergi.com / LetsEat

Not 2: Bugün tarif yok, ama Madrid dönüşü ( Pazar gecesi) bombardımana hazır olun!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s