Tarifler, Tatlılar & Dondurmalar
Yorum Yapın

Böğürtlenli Donmuş Yoğurt

IMG_4957

Bu tarifi yapmamak için bahane yok çünkü daha kolayı yok. Dondurma ve donmuş yoğurt tarifi verirken hep çekiniyordum zira herkesin evinde dondurma makinası olmayabilir ve ben de tariflerimi dondurma makinasına göre yapıyorum. Durum böyleyken, şimdiye kadar sanırım bir ya da iki tane dondurma ve donmuş yoğurt tarifi vermişimdir. Oysa ki yaz kış demeden, çok sık yaparım. En çok da taze mevsim meyveleri ile, rafine şeker kullanmadan donmuş yoğurt yaparım. Bugün ise dondurma makinasına gerek duyulmadan yapılan bir tarif vermek istiyorum. Yalnız bu tarif için taze değil donmuş meyveye ihtiyacınız olacak.

Ben donmuş böğürtlen ile yaptım ama arzu eden istediği başka bir meyve çeşidini de kullanabilir; vişne ya da ahududu ile de çok güzel olacaktır mesela.

Yoğurt ve donuk böğürtlenleri mutfak robotuna koydum. Üzerine bal ilave edip, tüm böğürtlenler yoğurda karışana kadar robotu çalıştırdım. Hiç bekletmeden soğuk kaselere koyup servise hazır hale getirdim.

Malzemeler:

250gr yoğurt
200gr donuk meyve
50gr bal ( isteğe göre miktar arttırılabilir, bu oranla mayhoş oluyor
Yarışmanın Talihlisi Belli Oldu! Bir önceki yazımda sormuştum; ‘’Bu sefer Perşembe günü nereye gidiyorum’’ diye. Bilene gittiğim yerden armağan getireceğim bu soru için, bir birinden eğlenceli tahminler geldi. Ve yine bir kişi kazandı! Hiç ipucu vermeden nasıl bildiği konusunda şaşkınım ve kendisini tebrik ediyorum. Tabiki hediyesini İstanbul’a döndüğüm zaman kendisine ulaştıracağım 🙂 Evet bu akşam Hong Kong’a gidiyorum, oradan Bangkok ve sonra da Singapur’a gidip döneceğim. Hepsi iş için. Daha önce Bangkok’a gitmiştim ama özellikle Hong Kong çok değişik olacak. Daha önce Bangkok’a gittiğimde sokaklarda bizdeki kestane gibi satılan çekirgelerden yemiştim, bu sefer akrep peşindeyim 🙂 Bana şans dileyin, dönünce nasıl tarifler gelecek tahmin edersiniz…

Son Mastori

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s