Keşifler, Tarifler
Comments 3

Kapadokya Sonrası İki Yazı Arası

IMG_1828.JPG

Geçen hafta Konya’dan İstanbul’a döner dönmez – adeta sadece bavulumu değiştirip -Kapadokya’ya gittim. Konya’da olduğu gibi, Kapadokya’ya da Let’sGoDergi için gittim. Üç gün durdurak bilmeden bölge lezzetlerinin peşine düştüm. Neredeyse kaybolup gidicek, tek tük kişinin yaptığı, öyle nefis lezzetler var ki, hepsini birbir yazacağım. Kapadokya büyülü bir yer, her gittiğimde aynı heyecana kapılıyorum. Coğrafyası, kayası bir yanda, renkleri kültürü öbür yanda. Fakat kaç kere gittiysem, hep iş için oldu. Bu kez kendime söz verdim, bir sonraki gidişim tatil için olacak… Ama önce Konya serisi var bitirmem gereken. Sanıyorum bu hafta Edirne yazıları da yayınlanmaya başlar.

IMG_1829.JPG

Tüm bu lezzetler serisi dışında, ben de her zamanki gibi tattıklarımdan, gördüklerimden ilham aldım, yepyeni tarifler geliştirdim aklımda. Çarşamba akşamı Son Mastori Pişirsin Biz Yiyelim’e katılacak olanlar bunlardan birini tadıcak; menüye koydum. Sonrasında her zamanki gibi ben buradan tariflerimi paylaşacağım.

Bu arada Çarşamba akşamı için ördeklerim de geldi. O zaman, başlasın yarın hazırlıklar 🙂

IMG_1827.JPG

Reklamlar

3 Comments

  1. Merhaba, biz de bu haftasonu Kapadokya’ya gidiyoruz. Biz nerelerde hangi lezzetlerin peşine düşelim sizce 🙂

    • Ece Hanım merhaba, anlaşmam gereği yazı yayınlanmadan konu ile ilgili detaylı bilgi veremiyorum ama muhakkak gidin diye tavsiye edeceğim Ayvalı Köy’ünde CappadociaHomeCooking var. info@cappadociahomecooking.com adresine Tolga Bey’e mail atıp rezervasyon yaptırabilirsiniz. Pişman olmayacaksınız, benden de hem Tolga Bey’e hem de annesi Havva Hanım’a çok selamlar söyleyin:) şimdiden afiyet olsun, güzel seyahatler dilerim!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s