Keşifler, Tarifler
Yorum Yapın

Let’s Eat!

IMG_1020-1.JPG

İngilizce başlık da nereden çıktı demeyin, zira iki seferdir verdiğim ipuçlarına noktayı koyuyorum, çünkü Let’s Eat benim köşemin adı.

Türkiye’nin en büyük turizm ve seyahat acentası olan ETS Tur’un web dergisi, Let’s Go Dergi’deki – http://www.letsgodergi.com – köşem, Let’s Eat. Bol fotoğraflı bir yeme-içme rehberi diyebiliriz. Fotoğraflar her zamanki gibi bendenize ait. Dergiye tıkladığınızda Let’s Eat’i göreceksiniz, oradan da tüm yazılara ulaşabilirsiniz.

Gidilen bölgenin yöresel yemeklerinden tutun da, evlerde ne pişer, bölgenin özel ve nitelikli malzemeleri nedir, hatta yöre halkının kullanmadığı gizli malzemeleri bile yazıp fotoğrafladığım bir kaynak. Bildiğiniz gibi bu blogda, özellikle kendime ait olan, genellikle gittiğim yerlerden ilham aldığım, yemek tarifleri veriyorum. Let’s Eat’te yemek tarifleri yok.

IMG_1030.JPG

Haftasonu Let’s Eat için Safranbolu’daydım. Hem de tam safran çiçekleri açmış, kanlıca mantarları bir bir topraktan fırlamışken… Bir iki güne tüm fotoğrafları hazırlamış, yazısını yazmış olurum. Yazı yayınlandığı gibi buradan link paylaşacağım.

IMG_1025.JPG

Safranbolu’ya gidip de ilham almamak mümkün mü? Değil tabi, kafamda bir tarif geliştirdim, yedim yuttum bile. İşte bu tarifimi de gerçeğe dönüştürdüğüm gibi buraya koyacağım. (Bir günlük müsadenizi isterim)

IMG_1029.JPG

Let’s Eat’te şimdiden 10 yazı birikti bile. Yalnız şehir, köy, kasaba değil, otellerde de neler oluyor, bitiyor var elbette. Okumaya bu ilk yazı olan, Maxx Royal Kahvaltı ile başlayabilirsiniz; http://www.letsgodergi.com/maxx-royal-dunyasinda-gune-en-guzel-baslangic-kahvalti/

IMG_1028.JPG

Yarın yeni tarifle görüşmek üzere!

Not: Safranbolu’dan bir iki güzel kare paylaşmadan edemedim ama en güzelleri Let’s Eat’te olacak.

IMG_1026-0.JPG

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s