Keşifler, Tarifler
Comment 1

Pamukkale Güney Bağları’nda Bir Cumartesi

IMG_0755.JPG

Yediğim içtiğim benim olsun, bu kez size duygularımı anlatayım… Geçtiğimiz Cumartesi çok güzel insanlarla birlikte, sabah 6.30 uçağı ile Pamukkale’ye gittik.

IMG_0735.JPG

IMG_0741.JPG

Ev sahibemiz dünya tatlısı, – gülmek sana çok yakışıyor kadın- Selda Tokat idi. Tokat ailesi Denizli’li, 1972 yılından beri şarap üreten bir aile. Geçtiğimiz Mayıs ayında kaybettikleri büyük Amca Fevzi Tokat firmanın kurucusu. Şu an Yasin Tokat önderliğinde, her yudumda bizleri mutlu etmeye devam ediyorlar.

IMG_0738.JPG

Yasin Bey 68 kuşağı, dürüst, açık sözlü, mert bir insan. Bunun yanında son derece kibar, kültürlü bir beyefendi. Bırakın yalamayı, mürekkep yutmuş bir Gıda Mühendisi. Ailesinden, topraklarından, bağlarından, emekçi çiftçilerinden bahsederken gözlerinin içi gülüyor. O anlattıkça ben gururlanıyorum, hem yaptıkları, hem kendileri bu ülkenin büyük kıymetleri. Tam olarak bilinemeyen değerleri de, beni bir o kadar hüzünlendiriyor… Başka yerde olsa diyorum… malumunuz, cümleyi siz tamamlayın.

IMG_0752.JPG

Onlarca insana emek kapısı açmış, her sene 50 üniversite öğrencisine burs veren, bölgeyi kalkındıran Tokat ailesi, eliyle, tırnağıyla, yüreğiyle bugünlere gelmiş, ilham veren bir aile. Denizli’de boşuna her 5 çocuktan birinin adı Yasin değil…

IMG_0757.JPG

“Yüreğimde rafting yapacak nehirler vardı” diye anlattı Yasin Bey işine olan tutkusunu. Bereketli Güney Bağları da geri kalmamış, cömertce göstermiş marifetlerini. Sonuç haliyle ortada!
Kendilerini zaten çok seviyordum, ama yakından tanıyınca bir başka sevdim. Değerlerimize sahip çıkalım!

IMG_0745.JPG

IMG_0746.JPG

Not 1: Bağda kuzular mı çevrilmedi, Leodikya’ya mı gidilmedi… Gece çorbası bile düşünülmüştü… O nasıl ev sahipliğiydi öyle, kuş sütümüz eksik değildi.

IMG_0750.JPG

Not 2: Sanırım en çok Ziraat ve Gıda Mühendisi olan yeğenler yoruluyor 🙂

Not 3: Yasin Bey çok güzel türkü söylüyor.

IMG_0736.JPG

IMG_0740.JPG

Reklamlar

1 Yorum

  1. Hamdi Coskunpinar says

    BABAKIZ…..!!!! IKINIZEDE SITEM ETME HAKKINI KENDIMDE GORUYOR VE S O R U Y O R U MBU GUZELLIKLERI NEDEN P A Y L A S A M I Y O R U Z ???KMK 104 HAMDI COSKUNPINAR (FIL HAMDI)

    Date: Tue, 30 Sep 2014 10:03:58 +0000
    To: dpinar17@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s