Keşifler, Tarifler
Comments 2

Morel (Kuzugöbeği) Mantarı Avı

20140416-165037.jpg

Morel Mantarı Toplama Etkinliğini biraz değiştirdim. Talep üzerine konaklamalı değil günü birlik, sabah gidip akşam dönecek şekilde revize ettim. Daha önce mantar topladıysanız, ne kadar eğlenceli olduğunu zaten biliyorsunuzdur, ama hiç denemediyseniz buyrunuz işte fırsat. Mantar işi şans işi, kilolarca toplamayı garanti etmiyorum ama, tertemiz orman havasında çok eğleneceğiniz kesin.

20140416-163415.jpg

Öncelikle belirtmeliyim ki ben bir mikolog, yani mantar uzmanı değilim, şefim. Uzmanlık alanım şarap. Mantar toplamaya hobi olarak başladım. Okulda (gastronomik açıdan) mantar çeşitleri ile, hem teorik hem pratik olarak çalıştık, ama bilimsel bir inceleme yapmış değilim. Fakat morel dediniz mi akan sular durur, gerçek bir morel avcısıyım. Ormanda morelin peşinden giderken, birçok mantar türüne denk geleceğiz. Hiç birini, değil toplamak dokunmayacağız bile. Sadece ve sadece morel (kuzugöbeği) toplayacağız, bu konuda çok hassas olduğumu açıklamak istedim.

Tarih: 27 Nisan Pazar günü
Bölge: Bolu, Abant
Morel mantarı nedir, nasıl toplanır, nerelerde bulunur, nasıl yenir ve tabiki nasıl yapılır, tarifleri ile birlikte paylaşacağım.

Bütün ulaşım ve transferler, araç içi ikramlar, breakfast box sabah kahvaltısı, öğle yemeği (piknik köfte/sucuk ekmek), sürpriz ikramlar ve rehberlik ücrete dahildir.

Sunulanların haricindeki içecekler, şahsi harcamalar, bahşişler ekstradır.

Kayıt için: inciozayhatipoglu@gmail.com adresinden bana mail atabilirsiniz veya +90212-5884660 ve +90541-5884503 Hatice Dogan ile temasa geçebilirsiniz / Kanula Turizm

Kişi başı: 125,-TL

20140416-163520.jpg

Reklamlar

2 Comments

  1. Mantarlar hakkinda bir bilgim yok, genelde korkarak yerim her ne kadar kultur mantari bile olsa. Biz burada cintar topluyoruz. Moreli ilk defa duydum, cok guzel bir etkinlik.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s